Поради водіям початківцям
Ось і настав той радісний момент в житті, коли ви успішно здали іспити на знання правил дорожнього руху та отримали довгоочікуване водійське посвідчення. Але перш ніж сісти за кермо власного автомобіля, потрібно знати деякі дуже важливі моменти, які вам могли і не сказати в автошколі, знання яких може врятувати вас на дорозі від непередбачених ситуацій, а в цілому, і навіть врятувати життя.
Про що повинен знати новачок за кермом
Намагайтеся не їздити по одним і тим самим ділянках дороги, при можливості постійно змінюйте маршрути. Це допоможе вам навчитися концентрувати вашу увагу на дорожніх знаках. В іншому випадку може скластися така ситуація, що головна дорога стала другорядною або раніше дозволений поворот наліво раптом став заборонений. Звичка зробить свою справу, в 90% випадків ви порушите правила дорожнього руху, що може стати причиною ДТП.
При повороті наліво, особливо на трасі, пропускаючи транспортні засоби, не викручуйте кермо у бік повороту, оскільки при ударі ззаду вас викине на зустрічну смугу в лобове зіткнення, це загрожує важкими наслідками. Тому кермо потрібно тримати таким чином, щоб колеса дивилися прямо.
Найбільша проблема початківців водіїв – це страх швидкості. Постарайтеся перебороти в собі страх і рухатися зі швидкістю потоку, але з більшою дистанцією – такий варіант буде більш безпечним. Тим більше швидкості не можна боятися при перестроюванні або обгоні, в цих маневрах кожна секунда на вагу золота. Але перевищувати швидкість не варто, оскільки, більшість аварій стається якраз через порушення швидкісного режиму.
Не впевнені, не обганяйте. У вас ще мало досвіду, щоб правильно оцінити дорожню ситуацію. Якщо ви все ж почали здійснювати обгін, то намагайтеся не панікувати і тим більше не боятися цього маневру. Обов’язково перейдіть на нижчу передачу (наприклад: з 4 на 3) і сильніше натисніть на педаль газу для більш динамічного розгону, а на коробці «автомат» просто втопіть педаль газу в підлогу, коробка все зробить сама, ви відчуєте різке збільшення швидкості. Так само не буде зайвим залишити собі запасний варіант на випадок вдалого обгону: на початку перестроювання на зустрічну смугу переконайтеся, що вам вистачає місця для обгону, якщо вас щось бентежить, то відразу повертайтеся назад.
Якщо ви бачите, що зустрічний автомобіль не встигає завершити маневр обгону, то вам необхідно знизити швидкість і притиснутися до узбіччя, а якщо доведеться, то і з’їхати на нього. Миготіння дальнім світлом фар може посилити ситуацію, оскільки в автомобілі, що рухається вам назустріч і без цього наростає паніка.
Не варто котитися на нейтральній швидкості, трапляються такі моменти, що потрібно різко збільшити швидкість, так як гальма не завжди рятують. Тому коробка в нейтральному положенні – це зайвий час. Особливо не варто котитися на нейтральній передачі взимку.
При несподіваному з’їзд на узбіччя, на незасфальтовану частину дорожнього полотна або сніжний замет не варто робити різких рухів. Потрібно плавно повернути автомобіль на дорогу, при цьому, не змінюючи натискання на педаль газу. У такій ситуації різкі рухи недоречні і тим більше недоречне використання педалі гальма.
При русі по дорозі з декількома смугами, потрібно бути більш уважним: якщо на одній зі смуг ускладнився рух будьте обережні і скиньте швидкість, оскільки хтось із цієї смуги може різко перелаштуватись вам прямо перед капотом.
При русі в лівій смузі на багатосмуговій дорозі потрібно бути надзвичайно уважним , якщо сусідні автомобілі починають пригальмовувати аж до повної зупинки. Знизьте швидкість, так як може переходити дорогу пішохід.
Необхідно бути більш уважними, якщо по узбіччю рухається велосипедист або пішоходи особливо з дітьми. Велосипедисти дуже часто раптово змінюють траєкторію свого руху, а діти можуть з місця кинутися під колеса.
Отже, це лише крихта інформації, яку вам потрібно знати, починаючи керувати власним автомобілем. Але навіть ознайомившись лише з цими порадами, ви вже будете більш підготовлені до дороги.